7 Ocak 2019 Pazartesi Kar Tatili Olan Yerler

Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi

7 Ocak 2019 Pazartesi Kar Tatili Olan Yerler

Mesaj gönderen hadronx » 06 Oca 2019, 23:24

snow.jpg
snow.jpg (91.7 KiB) 579 kere görüntülendi
Valiliklerden, kaymakamlıklardan yada İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden gelen açıklamalar doğrultusunda sayfamız güncellenecektir.

AKSARAY
Vali Ali Mantı : "Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Aksaray merkez ve merkeze bağlı kasaba ve köylerde TAŞIMALI EĞİTİME 7 Ocak Pazartesi günü (1 gün) ara verilmiştir."

AMASYA

Amasya'da, 2 ilçede okulların tamamı, 1 ilçede ise taşımalı eğitim yarın tatil edildi.

Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü: "Olumsuz hava şartları nedeniyle herhangi bir olumsuzluk ve mağduriyet meydana gelmemesi amacıyla Gümüşhacıköy ve Hamamözü ilçelerinde tüm okullarda, Taşova ilçesinde ise taşımalı eğitime bir gün ara verilmiştir.".

KARABÜK

‘’Eskipazar, Eflani, Yenice ve Ovacık İlçelerimizde yoğun kar yağışı nedeniyle oluşabilecek don ve buzlanma tehlikesine karşı, ilk, orta ve liselerde Pazartesi günü eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir. Eskipazar, Eflani, Yenice ve Ovacık kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile, diyaliz hastası ve engelliler de bir gün idari izinli sayılacaktır. Karabük merkez ve köyleri ile diğer ilçelerimizdeki kar yağışı takip edilmektedir.’’

KIRŞEHİR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü: Kırşehir'in Akçakent, Akpınar ve Kaman ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların 1 gün tatil edilmiştir.

BİTLİS

, “Meteorolojik verilere göre ilimiz genelinde bu gece ve yarın devam etmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için Bitlis merkez ve merkeze bağlı tüm köylerde 7 Ocak 2019 Pazartesi günü bir gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Öte yandan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 7 Ocak Pazartesi günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”.

Yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle Bitlis'in Tatvan ilçesindeki tüm okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Tatvan Kaymakamlığı: "Olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle Tatvan merkez ve bağlı köylerde, 7 Ocak Pazartesi günü eğitime 1 gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca bu süre zarfında Tatvan ilçesinde görevli tüm engelli ve hamile kamu çalışanları idari izinli sayılacaktır".

ISPARTA

Isparta kent merkezinde ve Gelendost ilçesinde taşımalı eğitime, Şarkikaraağaç ve Eğirdir ilçeleri genelinde ise tüm okullarda eğitim ve öğretime yarın ara verildi.

Isparta Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yıldırım: Kar yağışı nedeniyle köylerden kent merkezine taşımalı eğitimle gelen öğrenciler ve engellilere eğitim verilen özel kurumlarda eğitim öğretime yarın ara verilmiştir.

Gelendost ilçesinde de taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerle engelli öğrenciler için eğitime yarın ara verildiği belirtilirken, hamile ve engelli kamu çalışanlarının idari izinli sayılacağı kaydedildi.
Şarkikaraağaç ve Eğirdir ilçeleri genelinde ise eğitim ve öğretime yarın ara verildiği açıklandı.

KASTAMONU

Kastamonu Valiliği, kent merkezinde kar yağışının etkili olmasından dolayı 7 Ocak 2019 Pazartesi günü 13 ilçede okulların tatil edildiğini açıkladı. Kastamonu Belediyesine bağlı ekiplerde caddelerde kar temizleme çalışmalarına devam etti.

Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğü, şuana kadar Kastamonu’da il merkezi, Araç, Ağlı, Devrekani, Azdavay, İhsangazi, Küre, Bozkurt, Taşköprü ve Tosya ilçelerinde 7 Ocak Pazartesi günü tüm okullar, İnebolu, Doğanyurt ve Çatalzeytin ilçelerinde de sadece taşımalı eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.

KONYA

Konya'nın 5 ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.
Beyşehir, Hüyük, Yalıhüyük, Ahırlı ve Seydişehir ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi. İlçe Kaymakamlıklarından yapılan açıklamada, ilçe genelinde sabah saatlerinden bu yana etkili olan yoğun kar yağışının ardından yaşanan olumsuz hava koşullarından dolayı ilk ve ortaöğretim kurumlarında, Halk Eğitim Kursları ve işletmelerde beceri eğitimi gören öğrenciler için 7 Ocak 2019 Pazartesi günü İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla eğitime 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi. Ayrıca, kamu kurumlarında görevli hamile ve engelli personelin idari izinli sayılmasına karar verildiği kaydedildi.

SAMSUN

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada, Vezirköprü, Havza, Ladik, Asarcık ve Kavak ilçelerinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.

ÇANKIRI

Çankırı'da olumsuz hava koşulları nedeniyle kentte tüm ilçelerdeki resmi ve özel okullarda eğitime 1 gün ara verildiği açıklandı.

Aynı ilçelerimizde hamile ve engelli kamu personeli de bir (1) gün idari izinli sayılmıştır".

KIRIKKALE
“İlimiz genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle, il merkezi ve ilçelerimizdeki tüm resmi ve özel,anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, rehberlik araştırma merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde eğitim-öğretim faaliyetlerine 7 Ocak Pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamuda görevli hamile ve engelli çalışanlar da bu tarihte idari izinli sayılacaktır”.

ÇORUM
İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük: "Sungurlu, İskilip, Laçin ve Kargı ilçelerimizde yoğun kar yağışı sebebiyle okullarımızda 07/01/2019 Pazartesi günü eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir".

BOLU

"Meteorolojik verilere göre günboyu süren yoğun karyağışı ve geç saatlerde oluşması muhtemel buzlanma nedeniyle ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar göz önünde bulundurularak 7 Ocak 2019 Pazartesi günü Bolu genelinde ilk-ortaöğretim ve liselerde eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir."
Ayrıca, Pazartesi günü engelli ve hamile kamu personeline 1 gün idari izin verildi.

UŞAK

Uşak’ta yoğun kar yağışı, buzlanma ve don olayı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
Ayrıca eş zamanlı hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı olan kamu personelini de bir gün idari izinli sayacak.

BİNGÖL

“Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezinde taşıma yoluyla eğitime erişim sağlayan öğrencilerimiz ile merkeze bağlı köy okullarımız ve taşıma merkezi okullarımızda, ayrıca Adaklı, Kıği, Yedisu ve Yayladere ilçelerimizdeki tüm ilk ve orta dereceli okullarımızda 07.01.2019 Pazartesi günü eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir”.

ELAZIĞ

Elazığ'ın Palu ve Karakoçan ilçesinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle taşımalı eğitime pazartesi günü için ara verildi.

Palu Kaymakamlığı:"İlçemiz Gemtepe, Atik, Büyükçaltı, Küçükçaltı, Kırkbulak, Güllüce, Tarhana, Yarımtepe, Karataş, Bozçanak,Kayaönü, Yaylacık, köy yolları yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapalı olduğundan, bu köylerimizden taşımalı eğitim kapsamında okula gelen öğrencilerimiz için 07.01.2019 Pazartesi günü eğitim-öğretime birgün ara verilmesine karar verilmiştir".

İl Milli Eğitim Müdürlüğü : "Karakoçan ve Palu ilçelerimizde yoğun kar yağışı nedeniyle bazı taşıma merkezi okullarımızda 07.01.2019 günü eğitime 1 gün ara verilmiştir"

Ankara için haber gelmedi. Vali Beyi takip ediyoruz. Sadece 1 ilçede tatil oldu

Ankara'nın Bala ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın okulları tatil edildi.

Listeni devamı için aşağıya doğru devam ediniz.

Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: 7 Ocak 2019 Pazartesi Kar Tatili Olan Yerler

Mesaj gönderen hadronx » 07 Oca 2019, 00:00

KÜTAHYA

Gediz ve Hisarcık ilçelerimizde yoğun kar yağışı nedeniyle oluşabilecek don ve buzlanma tehlikesine karşı 07.01.2019 Pazartesi günü taşımalı eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir.

KARAMAN
Sarıveliler ilçe genelinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle 07.01.2019 Pazartesi günü 1 gün süre ile Eğitim -öğretime ara verilmiştir.

KIRŞEHİR
Devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 7 Ocak 2019 Pazartesi günü ilimize bağlı Kaman, Akpınar, Akçakent ve Çiçekdağı ilçelerimizde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseler ile diğer eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir.

Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve engellilerin aynı tarihte idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür.

KAHRAMANMARAŞ
Andırın ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü:"İlçenin kuzeyinde bulunan mahallelerdeki Akifiye, Rıfatiye ve Altınyayla Ortaokulu ile Geben ilkokulu, ortaokulu ve lisesinde taşımalı eğitime, yoğun kar yağışı ve buzlanma riski nedeniyle bir gün ara verilmiştir.

SİVAS

Sivas’ta etkili olan soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bir gün süre ile ara verildi.

Sivas Valiliği: "Sivas Meteoroloji Müdürlüğü’nün hava tahmin raporlarında bildirilen meteorolojik verilere göre Pazartesi günü kar yağışı, yüksek kesimlerde kuvvetli buzlanma, don ve şiddetli rüzgar beklendiğinden taşımalı eğitimin aksayacağı ön görülerek, taşımalı eğitime bir gün ara verilmiştir.İl merkezi ve köylerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı taşımalı eğitim yapılan her tür ve derecede ki resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 7 Ocak 2019 Pazartesi günü bir gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir.".

NEVŞEHİR
Nevşehir’in Derinkuyu ve Acıgöl ilçelerinde eğitim öğretime bir gün ara verildi.

YOZGAT
Yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanmadan dolayı, 07.01.2019 Pazartesi günü, il merkezi ile Çayıralan ve Kadışehri ilçelerimizde özel ve resmi tüm eğitim kurumlarında eğitime bir (1) gün süreyle ara verilmiştir. Ayrıca, hamile ve engelli kamu personelleri de aynı tarihte bir (1) gün idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ORDU

"İlimizin iç kesimlerinde akşam saatlerinde başlayan ve bazı yerleşim yerlerinden etkili olan kar yağışı nedeniyle öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için Aybastı ve Çamaş ilçemizdeki tüm okullarda, Kabadüz ilçemizin Yokuşdibi Mahallesi'ndeki okullarda, Pazartesi eğitim-öğretime ara verilmiştir."

“KAR TATİLİ OLAN YERLER 2018/2019” sayfasına dön