26 Aralık 2018 Çarşamba Kar Tatili Olan Yerler

Kar sebebi ile tatil kararı alan il-ilçe ve üniversitelerimizin güncel haberlerinin paylaşılacağı platform
Cevapla
Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 326
Kayıt: 09 Nis 2015, 16:52

26 Aralık 2018 Çarşamba Kar Tatili Olan Yerler

Mesaj gönderen hadronx » 25 Ara 2018, 23:35

kardia1.jpg
kardia1.jpg (31.39 KiB) 397 kere görüntülendi

Yurdumuzda bu geceden itibaren görülen soğuk ve kar yağışlı hava kar tatili haberlerini beraberinde getirdi.

Valiliklerden gelen haberlerle sayfamız güncellenecektir

1) Eskişehir genelinde öğleden sonra etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları dolayısıyla kent merkezi ve tüm ilçelerde, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

Bu kapsamda engelli ve hamile kamu görevli personelinin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.


2)Sivas ili genelinde yoğun kar yağışı ve ani sıcaklık değişimi beklendiğinden, yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verileceği belirtildi.

Ayrıca hamile ve engelli kamu personellerinin de izinli sayılacaktır.


3)Bolu
Meteorolojik verilere göre bu gece yarısından itibaren hava sıcaklığının eksi derecelere düşerek buzlanmaya sebep olacağı için ulaşımda aksamalar yaşanabileceği için Bolu genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde çarşamba günü eğitime 1 gün süreyle ara verildi.


4)Ankara
Kuvvetli kar yağışı ve beraberinde oluşacak yoğun buzlanma nedeniyle öğrenci ve vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için yarın başkent genelinde eğitime 1 gün ara verildi

Devamı aşağıda

Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 326
Kayıt: 09 Nis 2015, 16:52

Re: 26 Aralık 2018 Çarşamba Kar Tatili Olan Yerler

Mesaj gönderen hadronx » 25 Ara 2018, 23:53

5)Çankırı
Kar yağışı ve buzlanma riskine karşı Orta, Bayramören, Kurşunlu, Ilgaz, Korgun, Şabanözü, Eldivan ve Yapraklı ilçelerinde 26 Aralık Çarşamba ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

Ayrıca, hamile ve engelli kamu personelinin de izinli sayılacaktır

6)Bilecik
İlimizde kar yağışı ve buzlanma riskine karşı İl Merkezi ve Pazaryeri İlçesine bağlı tüm ilk ve orta dereceli okullarda 26 Aralık 2018 Çarşamba günü 1 gün süre ile eğitime ara verilmiştir. Ayrıca; Bozüyük, Söğüt, Osmaneli, Gölpazarı, Yenipazar ve İnhisar İlçelerinde taşımalı eğitime 26 Aralık 2018 Çarşamba günü bir gün süre ile ara verilmesi ve taşımalı eğitimle gelen öğrencilerin belirtilen tarihte bir gün süre ile idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir"

7)Bursa'nın dağ ilçelerinde
Keles, Büyükorhan ve Harmancık kaymakamlıklarından yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçemizde ilk ve orta dereceli okullar 26 Aralık 2018 Çarşamba günü, 1 gün tatil edilmiştir" denildi.

Orhaneli'de ise eğitime devam edileceği bildirildi.

8)Balıkesir’in Dursunbey ve Kepsut ilçelerinde yoğun kar yağışı sebebiyle yarın okullar tatil edildi.

Devamı aşağıda
Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 326
Kayıt: 09 Nis 2015, 16:52

Re: 26 Aralık 2018 Çarşamba Kar Tatili Olan Yerler

Mesaj gönderen hadronx » 25 Ara 2018, 23:57

9)Kütahya'da kent merkezi ile Gediz ilçesi hariç diğer tüm ilçelerdeki okullar, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın tatil edildi.

10)Uşak ve ilçelerinde akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

11)Samsun'da kar yağışı nedeniyle 6 ilçede okullar yarın için tatil edildi.
Samsun Valiliği tarafından Vezirköprü, Havza, Ladik, Asarcık ,Kavak ve Ayvacık ilçelerinde eğitim öğretime yarın itibariyle bir gün süreyle ara verildi.

12)Kırşehir'in Kaman ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

13)Afyonkarahisar
İlimizde kuvvetli kar yağışı nedeniyle Dinar Başmakçı Dazkırı ve Evciler ilçelerimizin hariç tüm ilçelerimiz ve il merkezindeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul, liseler ve 26 Aralık Çarşamba günü (1) gün tatil edilmiştir. Engelli ve hamile kamu görevlileride idari izinlidirler.


14)Çorum'un Sungurlu ve Bayat ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.

15)Denizli ili
Olumsuz hava koşulları sebebiyle 26 Aralık Çarşamba günü Pamukkale ilçemiz sınırlarında bulunan Gözler İlk ve Ortaokulu, Uzunpınar İlkokul Ortaokul ve Çok Programlı Anadolu Lisesi, Güzelpınar İlkokul ve Ortaokulu, Akdere İlkokul ve Ortaokulu, Belen Ardıç İlkokulu 1 gün tatil edildi. Ayrıca Çal, Bekilli ve Güney ilçelerimiz ile Çivril ilçemizde taşımalı okullarımız 1 gün süre ile tatil edilmiştir

16)Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde de etkili kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verildiği duyuruldu.

17) Ordu ilinin 14 ilçesinde kar tatili verildi.
Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerimizde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her türlü eğitim kurumu ile özel eğitim kurumlarında, 26 Aralık 2018 Çarşamba günü 1 (bir) gün eğitim öğretime ara verilmiştir. Ayrıca, engelli ve hamile kamu görevlileri de aynı gün idari izinli sayılmıştır”

18)Konya
Valiliğimizce; devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle İl merkezinde 26.12.2018 Çarşamba günü (Meram, Karatay, Selçuklu İlçelerinde) ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edilmiştir. Ayrıca aynı tarihte, Başbakanlığın 03 Aralık 2002 gün ve 2002/58 sayılı Genelgesinin 3. maddesine göre İl genelinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamileler, engelliler, harp malulü ve gazilerden (Yüzde 40 üzeri sağlık raporu bulunanlar) özel kreş ve gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri de bir gün süre ile idari izinli sayılacaklardır. Diğer ilçelerde okulların tatil edilmesinin takdiri, ilçe kaymakamlıklarındadır

19)Kırıkkale'de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

20) Valimiz Ali Mantı yoğun kar yağışı nedeniyle Aksaray İl genelinde okulların 1 gün süreyle (26 Aralık Çarşamba) tatil edildiğini hamile ve engelli kamu çalışanlarının ise 1 gün idari izinli sayılacaklarını açıkladı.

Cevapla

“KAR TATİLİ OLAN YERLER 2017/2018” sayfasına dön