AOF KAYIT YENİLEME-BAHAR DÖNEMİ

Cevapla
Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 328
Kayıt: 09 Nis 2015, 16:52

AOF KAYIT YENİLEME-BAHAR DÖNEMİ

Mesaj gönderen hadronx » 12 Şub 2017, 17:44

Açık öğretim Fakültesi Bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri
13 Şubat pazartesi günü saat 09.00 da başlıyor. Öğrencilerin 11 gün süresi bulunmaktadır.
Kayıt yenileme işlemleri 24 Şubat Cuma günü sona erecektir.
kayıt yenileme bahar.jpg
kayıt yenileme bahar.jpg (139.98 KiB) 1002 kere görüntülendi
Kayıt yenileme, Ders Ekle-Sil işlemi ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir.

BAHAR DÖNEMİ KAYIT YENİLEME KILAVUZU İNDİR

Ders ekle-sil işlemi, http://aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır.

Öğrenci sayfanızdan da Kayıt Bilgisi-Kayıt Yenileme linki ile aynı sayfaya ulaşabilirsiniz.
Üst dönemden ders alabilirsiniz. Toplam krediniz 45 olana kadar ders alma yada eksiltme hakkınız var.
Ders ekleme ve silme işlemi yaptınız ama sonra o dersi almaktan vazgeçtiniz. Sayfanızı girip tekrar o dersi silebilirsiniz.

Ücret yatırıldıktan sonra bu hakkınız biter.

Gerekli kayıt ücretini yatırana kadar ders ekleme veye silme işlemi yapabilirsiniz. Ne kadar ücret ödeyeceğiniz ders ekle/sil işlemleri bitince size söylenmektedir. Ekleyeceğiniz ders sayısına göre bu fiyat değişmektedir.

Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

DİKKAT:
Ders ekle-sil işlemi yapmadan kayıt yenileme bedelini ödeyen öğrenciler, Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırlar.

1.sınıflar ders ekleme ve silme yapamayacaklar. Fakülte onlara otomatik dersleri atamaktadır. Sadece ücret ödenecek.

Ödemeleri ise ders ekle ve sil işlemi yapılan yerden, İŞLEMİN DEVAMINDA GELEN ÖDEME SAYFASINDAN kredi kartı ile ödeme seçeneğinden yapabilirsiniz.
Kayıt yenileme bitince hemen arkasından kredi kartı ile ödeme seçeneği gelecek. İlk gün aktif değil. Ama yarın yani 14 şubatta kredi kartı ödeme sayfası aktif olacaktır.
İnternet bankacılığı ile yapabilirsiniz. Mobil şubeden ödeme yapabilirsiniz.
Yada Ziraat bankası ATM lerinden yapabilirsiniz.
Önemli: Kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır.

Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler.

Not: Kayıt yenileme tarihleri içinde kayıt yenileme bedelini ödeyen ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 23-24 Şubat 2017 tarihlerinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri linkinden ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidirler.

ÖĞRENCİ SAYFANIZA GİRMEK İÇİN GEREKLİ OLAN Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi; http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Şifre İşlemleri” bölümündeki “Şifre Hatırlatma” bağlantısından, 0850 200 46 10-19 (10 Hat) ve 444 10 26 numaralı Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezini sistemlerimizdeki kayıtlı cep telefonu numaranızla arayarak veya size en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek alabilirsiniz.

KİTAPLAR: Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içinde veya sonrasında alabilirler.

Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzlarına http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından ulaşılabilir.Cevapla

“AOF” sayfasına dön