Kar Tatili Olan Yerler 16 Aralık Cuma

Kar sebebi ile tatil kararı alan il-ilçe ve üniversitelerimizin güncel haberlerinin paylaşılacağı platform
Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi
Edilen  Teşekkür Sayısı: 16 kere
Alınan Teşekkür Sayısı: 26 kere

Mesaj gönderen hadronx »

23 ARALIK CUMA KAR TATİLİ OLAN YERLER<İÇİN TIKLAYINIZ

16 Aralık Cuma günü kar tatili kararı alan iller aşağıda verilmiştir.
İl valilikleri kar tatili kararını gün içinde farklı zamanlarda aldıkları için bu liste her zaman güncellenmektedir.

Topiğimizi gün içinde takip etmelisiniz.

kar-yagisi-371_0.jpg
kar-yagisi-371_0.jpg (92.97 KiB) 3078 kere görüntülendi
1) AĞRI

Ağrı'da yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk dolayısıyla okullar 2 gün daha tatil edildi. İşte Ağrı Valiliği'nden yapılan açıklama;

Devam eden yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Doğubayazıt İlçesi hariç, İlimiz genelinde 14-16 Aralık 2016 (Çarşamba - Perşembe – Cuma) tarihleri arasında tüm okullar tatil edilmiştir.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personeller idari izinli sayılacaklardır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

2)Tunceli
Olumsuz hava koşulları nedeniyle, İlimiz Çemişgezek ve Hozat İlçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için 16.12.2016 Cuma günü bir gün süre ile eğitime ara verilmiş olup, diğer ilk ve orta dereceli okullarda eğitime devam edilecektir.

İlimiz Mazgirt İlçe merkezi ve köylerindeki ilk ve orta dereceli okullarda 16.12.2016 Cuma günü birgün süre ile eğitime ara verilmiştir.

Ayrıca, İlimiz Merkez ile tüm İlçelerimizde kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli personel ile hamile personel 16.12.2016 Cuma günü idari izinli sayılacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

3)Bingöl
16.12.2016 Cuma günü taşımalı olarak eğitim verilen okullarda 1 gün süre ile eğitim-öğretime ara verilmiştir.

4) Elazığ
elazığı.jpg
elazığı.jpg (73.98 KiB) 3067 kere görüntülendi

)Listemiz valiliklerden gelen açıklamalara göre güncellenecektir.

Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen hadronx »

5) Van-Erçiş İlçesi
Devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ilçemiz merkez ve tüm köylerinde anaokul, ilkokul, ortaokul ve liseler (pansiyonlu okullar da dahil olmak üzere) ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı diğer kurumlarda yarın (16 Aralık 2016 Cuma) eğitim ve öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir.

6) Düzce'de kar yağışı nedeniyle Yığılca ve Kaynaşlı ilçelerinde tüm okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Kaymakamlıklardan yapılan açıklamalarda, bölgede akşam saatlerinde etkisini artıran yoğun kar yağışının devam ettiği, olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla Yığılca ve Kaynaşlı'daki tüm okullarda eğitim öğretime 16 Aralık Cuma günü ara verildiği bildirildi.

Öte yandan, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

7) Olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle Bolu il genelinde 16 Aralık Cuma günü eğitime bir gün ara verilmesine karar verilmiştir.
16 Aralık Cuma günü Bolu ili genelinde engelli ve hamile kamu personeli bir gün idari izinli sayılacaktır.

8)Muş'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim-öğretime bir gün ara verildi.
Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, sosyal paylaşım sitesinden, kar yağışının devam etmesi nedeniyle merkez ilçe ile bağlı belde ve köylerde 16 Aralık 2016 cuma günü okulların tatil edildiğini duyurdu. Arslan, ilçelerde ise gerekli değerlendirmenin kaymakamlar tarafından yapılacağını belirtti.

9) İlimizde kar yağışı ve buzlanma nedeni ile Çorum Merkez ve Merkeze bağlı köylerde 16.12.2016 Cuma Günü 1 (bir) gün süre ile okullar tatil edilmiştir.
Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personeller de 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

10) Bartın
bartın.jpg
bartın.jpg (184.17 KiB) 3047 kere görüntülendi

11) Kar yağışı sonrasındaki soğuk havanın etkisiyle oluşan buzlanma nedeniyle Giresun'un Çanakçı ilçesindeki tüm okullarda yarın eğitim yapılmayacak.

Doğankent'te ise Süttaşı İlkokulu ve Ortaokulu, Çatak Köyü İlkokulu ve Ortaokulu ile ilçedeki okullara taşımayla gelen öğrenciler için eğitime ara verilmesi kararı alındı.

12) Rize'de ise Çamlıhemşin ilçesinde okullardaki öğrencilerin tamamına yakını taşımalı olması ve aşırı buzlanma oluşması nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen hadronx »

13)Batman'ın Sason ilçesine bağlı köylerde eğitim öğretime ara verildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, kar yağışının sebep olduğu don ve buzlanmadan dolayı 16 Aralık 2016 Cuma günü tüm köy okullarında eğitim öğretime bir gün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, "Merkez okullarımızda ise taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir. Merkezde taşıma kapsamında olmayan tüm öğrenciler için okullar açık bulundurulacak ve eğitim öğretime devam edilecektir." ifadelerine yer verildi.

14)

“KAR TATİLİ OLAN YERLER 2016/2017” sayfasına dön