KAR TATİLİ OLAN YERLER 14 ARALIK

Kar sebebi ile tatil kararı alan il-ilçe ve üniversitelerimizin güncel haberlerinin paylaşılacağı platform
Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi
Edilen  Teşekkür Sayısı: 16 kere
Alınan Teşekkür Sayısı: 26 kere

KAR TATİLİ OLAN YERLER 14 ARALIK

Mesaj gönderen hadronx »

14 ARALIK 2016 ÇARŞAMBA KAR TATİLİ OLAN YERLER

15 ARALIK PERŞEMBE GÜNÜ TATİL OLAN İLLER

hangi-iller-kar-tatili.jpg
hangi-iller-kar-tatili.jpg (74.44 KiB) 2065 kere görüntülendi
1) SAKARYA
Sakarya'da yarın kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sisteme bir gün ara verildi.
Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş yaptığı açıklamada, meteorolojinin verilerine göre 14 Aralık Çarşamba günü Sakarya'da kar yağışı beklendiğine dikkat çekerek, "Kar yağışı etkili olacağı için tedbir olarak taşımalı sistemle eğitime il genelinde 14 Aralık Çarşamba günü tatil kararı verdik" dedi.
2) TUNCELİ
Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi.
Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bir gün süreyle idari izinli sayılacağı kaydedildi. Tunceli’de daha önce de 5 ilçede okullar tatil edilmişti.
Valilik tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle, 14.12.2016 Çarşamba günü Tunceli merkez ve köylerinde, Ovacık, Pülümür, Nazimiye, Mazgirt, Hozat ilçe merkezlerinde ve köylerinde ilk ve orta dereceli okullarda bir gün süre ile eğitime ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de 14.12.2016 Çarşamba günü idari izinli sayılacaktır.”
3) ELAZIĞ
Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrencilere okullar tatil edildi.
Karakoçan Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, "İlçede ara ara devam eden kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim kapsamında belli merkezlere taşınarak eğitim gören öğrencilerin ulaşımında sıkıntılar yaşanacağı değerlendirildiğinden dolayı sadece taşımalı eğitim kapsamında eğitim gören öğrenciler için 14 Aralık 2016 Çarşamba günü olmak üzere 1 gün süre ile tatil edilmiştir" denildi.
4) TOKAT
Tokat'ın Başçiftlik ilçesinde okullar kar yağışı nedeniyle yarın tatil edildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tokat'ın belli yerlerinde kar yağışının devam ettiğini söyledi.
Başçiftlik ilçesinde kar yağışının etkili olduğunu dile getiren Yazıcı, Başçiftlik Milli Eğitim Müdürlüğünce alınan kararla okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 14 Aralık Çarşamba ara verildiğini belirtti.
5) KARABÜK
Karabük'ün Ovacık ve Eflani ilçelerinde kar yağışı nedeniyle, taşımalı ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.
Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Ovacık ve Eflani'de akşam saatlerinde başlayan kar yağışının etkisini artırdığı belirtildi.
Söz konusu iki ilçede taşımalı eğitim veren ilk ve orta dereceli okullarda yarın için eğitime ara verildiği kaydedildi.
6) BAYBURT
Bayburt'ta kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okullarda 14 Aralık Çarşamba eğitime ara verildiği belirtildi.
Açıklamada, kamu kurumlarında görev yapan engelli personelin aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.
7) SİVAS
Sivas'ın 5 ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar, bir gün süreyle tatil edildi.
Sivas'ın Suşehri, Koyulhisar, Akıncılar, Gölova ve Yıldızeli ilçelerinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, akşam saatlerinde etkisini artırdı. Yağış nedeniyle kaymakamlıklar tarafından ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime bir gün süreyle ara verildi.
8) BİTLİS
Bitlis merkezde ve merkeze bağlı köy okullarında kar yağışı nedeniyle bir gün süreyle okullar tatil edildi.
Bitlis'te sabah saatlerinde başlayan kar yağışı akşam saatlerinde tipi ve fırtına olarak etkisini sürdürmeye devam etti. Kar yağışı ve tipi nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada Bitlis merkez ve merkeze bağlı köy okullarının bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.
9) KASTAMONU
İnebolu, Azdavay ve Şenpazar'da kar yağışı nedeniyle, taşımalı eğitim verilen okullar 1 gün süreyle tatil edildi.
İnebolu ve Azdavay Milli Eğitim Müdürlüklerinden yapılan açıklamada, mahalle ve köylerden ilçe merkezine taşımayla gelen öğrencilerle sınırlı kalmak kaydıyla eğitime yarın için ara verilmesi kararı alındığı belirtildi.
Şenpazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar yağışının etkisini sürdürdüğü Şenpazar'da, öğrencilerin mağdur olmaması için okullar 14 Aralık Çarşamba tatil edildi.
10) ORDU
Ordu’nun Akkuş ilçesinde etkili olan kar ve soğuk hava sebebi ile taşımalı eğitim yapan okullarda eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi.
Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Akkuş ilçemizde 14 Aralık Çarşamba günü taşımalı eğitim yapan okullarımızda 1 gün süre ile eğitim öğretime ara verilmiştir” denildi.
11) BOLU
Yoğun kar yağışı nedeniyle Bolu’nun Gerede ilçesinde 14 Aralık Çarşamba günü eğitime bir gün ara verildi.
Bolu Valisi Aydın Baruş, twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Olumsuz hava koşulları nedeniyle Gerede ilçesinde 14 Aralık Çarşamba günü eğitime bir gün ara verilmiştir. Ayrıca, Gerede ilçesinde çalışan engelli ve hamile kamu görevlileri 14 Aralık Çarşamba günü bir gün idari izinli sayılacaktır” ifadelerini kullandı.
12) DÜZCE
Düzce’de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sistemde eğitim gören öğrenciler için eğitime bir gün ara verildi.
Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Yoğun kar yağışı nedeniyle 14 Aralık Çarşamba günü il genelinde taşımalı sistemdeki öğrenciler için okullarda eğitime ara verilmiştir. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verildi.
13) GİRESUN
Kar yağışı nedeniyle Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerindeki okullarda eğitime yarın için ara verildi.
Alucra Kaymakamı ve Şebinkarahisar Kaymakam Vekili Ferhat Vardar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde başlayan kar yağışının devam ettiğini söyledi.
Kar yağışının her iki ilçede de etkili olduğunu dile getiren Vardar, yarın Şebinkarahisar ve Alucra ilçelerindeki okullarda eğitime ara verildiğini belirtti.
14) KARS
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın için eğitim-öğretime ara verildi.
Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede bugün etkili olan kar yağışının akşam saatlerinden itibaren etkisini artırdığını söyledi.
Karaman, "Kar yağışı sebebiyle 14 Aralık Çarşamba günü, ilçe merkezi ve köylerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verildi." dedi.

15) MUŞ
Muş merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime bir gün ara verildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Muş merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime 14 Aralık Çarşamba ara verildiği belirtildi.
Açıklamada, ilçelerde eğitime ara verilmesi konusunun kaymakamlıklarca değerlendirileceği kaydedildi.

16)GÜMÜŞHANE
Gümüşhane'nin bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.
Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk dolayısıyla, Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerinde resmi ve özel, okul öncesi, ilkokul, lise, yaygın eğitim ve özel eğitim okullarının yarın tatil edildiği belirtildi.
Söz konusu ilçelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.
Gümüşhane Merkez, Torul ve Kürtün ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren resmi ve özel, okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim öğrencilerinin bir gün izinli sayılacağı kaydedildi.

17)BİNGÖL
Bingöl merkezde, kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildi.
Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik verilere göre yapılan değerlendirme sonucunda 14 Aralık Çarşamba günü il merkezi, bağlı belde ve köylerde ilk ve orta öğretime bir gün süre ile ara verildiği bildirildi.
Karlıova ilçesinde de kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edilmişti.

18)YOZGAT
Yozgat il merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim-öğretim gören öğrenciler için okullar bugün tatil edildi.
Öğle saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı, akşam saatlerinde hızını artırarak yer yer tipiye dönüştü.
Kent merkezi tamamen beyaza büründü.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 14 Aralık Çarşamba günü köylerden il merkezine gelen taşımalı eğitim-öğretim gören öğrencilere bir gün süreyle okullar tatil edildi.

19) Karaman'da şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle köy ve beldelerde, taşımalı eğitim ile okullara erişimi sağlanan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.

20)Ordu'nun Aybastı, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Kabataş, Korgan, Mesudiye, Ulubey ve Akkuş, Bolu'nun Gerede ve Mengen ilçesine bağlı Pazarköy köyünde, Kastamonu'nun Şenpazar, İnebolu, Azdavay ve Bozkurt, Karabük'ün Ovacık ve Eflani, Tokat'ın Başçiftlik ilçeleri ile Giresun'un Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerindeki okullarda da eğitim verilemeyecek.

ve sabaha doğru 12 il daha tatil oldu
Samsun'da Ayvacık, Asarcık ve Ladik ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Canik, Alaçam, Atakum, Salıpazarı, Tekkeköy ve Terme ilçelerinde de taşımalı eğitim verilen okullarda bugün eğitim öğretim yapılamayacak.

Niğde'de il genelinde,

Kayseri'de il genelinde taşımalı eğitim yapılan okullarda,

Nevşehir'in Acıgöl, Derinkuyu ve Hacıbektaş ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda,

Kırşehir'in Akçakent ilçesinde okullar bugün tatil edildi.

Erzurum'da, il genelinde yaşanan tipi ve kar yağışı nedeniyle anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim öğretime bugün ara verildi.

Valiliğin açıklamasında, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bugün idari izinli sayılacağı duyuruldu.

Konya'nın Hadim ve Derbent ilçelerindeki bütün okullar ile Halkapınar, Yunak, Güneysınır ve Bozkır ilçelerinde taşımalı eğitime ara verildi.
Ahırlı, Akören, Altınekin, Bozkır, Cihanbeyli, Çumra, Emirgazi, Ereğli, Halkapınar, Hadim, Derbent, Güneysınır, Kadınhanı, Kulu, Sarayönü, Yalıhüyük ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildi.

Ardahan'da il merkezi ve ilçelerin tamamında ilk ve orta dereceli okullarda,

Iğdır'da merkeze bağlı Kervansaray, Alibeyköy, Güngörmez, Mezra, Taşlıca, Harmandöven, Pınarbaşı ve Kızılkule köyleri ile Tuzluca ilçe merkezi ile bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okullarda, eğitime bir gün ara verildi.

Malatya'da, merkeze taşımalı sistemle gelen öğrenciler için bugün tatil kararı alındı. Kent merkezindeki tüm okullarda eğitim öğretim normal olarak devam edecek.

Şırnak'ta, Kasrik ile Kumçatı beldeleri hariç il merkezi ile bağlı belde, köy ve Uludere ilçesinde temel eğitim ve orta öğretim kurumlarındaki okullarda bugün eğitime ara verildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personeli de bugün için idari izinli sayılacak.

Aksaray'da, Güzelyurt ve Gülağaç ilçelerinin geneli ile Ağaçören ve Ortaköy ilçelerinde taşımalı eğitim verilen okullarda bugün eğitim yapılmayacak.

15 ARALIKTA KAR TATİLİ OLAN YERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak

“KAR TATİLİ OLAN YERLER 2016/2017” sayfasına dön