AOF 2018 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme

Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi
Edilen  Teşekkür Sayısı: 16 kere
Alınan Teşekkür Sayısı: 26 kere

AOF 2018 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme

Mesaj gönderen hadronx »

Açık öğretim Fakültesi Bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri
12 Şubat pazartesi günü saat 09.00 da başlıyor. Öğrencilerin 11 gün süresi bulunmaktadır.
Kayıt yenileme işlemleri 23 Şubat Cuma günü sona erecektir.
Aşağıdaki açıklamaların tamamını okuyunuz

bahar yenileme.jpg
bahar yenileme.jpg (89.75 KiB) 6797 kere görüntülendi
Kayıt yenileme, Ders Ekle-Sil işlemi ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir.Lütfen ders ekleme/silme işlemi yapmadan ödeme YAPMAYINIZ. Önce ödeme yapanlar ders ekleme/silme işlemi hakkını kaybeder.

BAHAR DÖNEMİ KAYIT YENİLEME KILAVUZU İNDİR

Ders ekle-sil işlemi aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır.

Öğrenci sayfanızdan da Kayıt Bilgisi-Kayıt Yenileme linki ile aynı sayfaya ulaşabilirsiniz.
Üst dönemden ders alabilirsiniz. Toplam krediniz 45 olana kadar ders alma yada eksiltme hakkınız var.
Ders ekleme ve silme işlemi yaptınız ama sonra o dersi almaktan vazgeçtiniz. Sayfanızı girip tekrar o dersi silebilirsiniz.

Ücret yatırıldıktan sonra bu hakkınız biter. Gerekli kayıt ücretini yatırana kadar ders ekleme veye silme işlemi yapabilirsiniz.

Ne kadar ücret ödeyeceğiniz ders ekle/sil işlemleri bitince size söylenmektedir. Ekleyeceğiniz ders sayısına göre bu fiyat değişmektedir.

Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

DİKKAT:
Ders ekle-sil işlemi yapmadan kayıt yenileme bedelini ödeyen öğrenciler, Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırlar.

1.sınıflar ders ekleme ve silme yapamayacaklar. Fakülte onlara otomatik dersleri atamaktadır. Sadece ücret ödenecek.

1.sınıf yenileme.png
1.sınıf yenileme.png (98.44 KiB) 6777 kere görüntülendi
ÖNEMLİ: Geçen dönem 1.sınıflara otomatik ders ekleme olsada ders ekle/sil sayfasına girebiliyorlardı. Ve işlem sonunda ödeme sayfası geldiği için kredi kartı ile ödeme yapabiliyorlardı. Ama bu dönem 1.sınıflar ders ekle/sil sayfası açılmadığı için ödeme sayfasına gidemiyor. Dolayısıyla Ziraat atmleri yada internet bankacılığı ile ödeme yapacaklardır. Ödemelerin nasıl olacağı yazının devamında anlatılmaktadır.

Ödemeleri ise ders ekle ve sil işlemi yapılan yerden, İŞLEMİN DEVAMINDA GELEN ÖDEME SAYFASINDAN kredi kartı ile ödeme seçeneğinden yapabilirsiniz.

Kayıt yenileme bitince hemen arkasından kredi kartı ile ödeme seçeneği gelecek. İlk gün aktif değil. Ama yarın yani 13 şubatta kredi kartı ödeme sayfası aktif olacaktır.

İnternet bankacılığı ile yapabilirsiniz. İNTERNET BANKACILIĞINDAN ÖDEMEYİ NASIL YAPACAĞINIZ RESİMLİ OLARAK ANLATTIM. GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Mobil şubeden ödeme yapabilirsiniz.

Yada Ziraat bankası ATM lerinden yapabilirsiniz.
atm ödeme.jpg
atm ödeme.jpg (61.13 KiB) 6793 kere görüntülendi
Önemli: Kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır.

NOT: Ziraat Bankası Şubelerinden ÖDEME ALINMAYACAKTIR. Ayrıca Posta havalesi,banka havalesi ve eft ile ÖDEME KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidirler.

MAZERETLİ DERS EKLEME 2017/2018 Güz Dönemi itibari ile Mazeretli Ders Ekleme/Silme işlemi için ek süre verilmeyecektir. Önceki yıllarda kayıt yenileme bitince 2 gün daha mazeretli olanlara ek kayıt yenileme süresi verilirdi. Artık mazeretli kayıt yenileme işlemi için ek bir süre ve tarih yok. Tüm işlemler 23 Şubatta bitecek. Kayıt yenilemenin son günü kaydını yenilemiş ve ücretini yatırmış ama alttan yada üstten ders ekleme işlemi yapacak olanlar için modül açılacak. Toplam 45 krediye kadar ders ekleyebilirsiniz.Güz dönemi uygulaması bu şekilde idi

ÖĞRENCİ SAYFANIZA GİRMEK İÇİN GEREKLİ OLAN Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi; http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Şifre İşlemleri” bölümündeki “Şifre Hatırlatma” bağlantısından, 0850 200 46 10-19 (10 Hat) ve 444 10 26 numaralı Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezini sistemlerimizdeki kayıtlı cep telefonu numaranızla arayarak veya size en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek alabilirsiniz.

KİTAPLAR: Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içinde veya sonrasında alabilirler.

Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzlarına http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından ulaşılabilir.
aof-logo.jpg
aof-logo.jpg (34.93 KiB) 6791 kere görüntülendi

“AOF” sayfasına dön