İkinci Üniversite Okumak

Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi
Edilen  Teşekkür Sayısı: 16 kere
Alınan Teşekkür Sayısı: 26 kere

İkinci Üniversite Okumak

Mesaj gönderen hadronx »

İKİNCİ ÜNİVERSİTE NEDİR VE KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?

Örgün/uzaktan eğitim yükseköğretim programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programların mezunlarından,
a) Meslek yüksekokullarında okuyan/mezun olanlar ile örgün lisans programlarından ön lisans diploması alarak ayrılmış olanlar,
b) Lisans programlarında okuyan/mezun olanlar,
c) Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerden mezun olanlar (halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar) ve diğer yükseköğretim kurumlarının açıköğretim programlarında okuyan/mezun olanlar;
sınavsız olarak Aof Açık öğretim Fakültesinde seçecekleri bir bölümde ikinci üniversite okuyabilirler.

İkinci Üniversite için son kayıt tarihi 6 Ekim 2017 Cuma günüdür.

Önce internetten ön kayıt oluşturup kaydınızı yapıyorsunuz. Sonra ister kayıt olduktan sonra açılan kredi kartı ile ödeme isterseniz bankalara giderek ödeyeceğiniz kayıt parası ile kayıt olmuş oluyorsunuz.

İnternetten kayıt olduktan sonra çıktı alma ekranından tüm bilgileriniz çıkacak. Pdf olarak bilgisayarınıza indirp çıktı almanız ve size en yakın seçtiğiniz Aof bürosuna bu evrakları teslim etmeniz gerekmektedir.

KAYIT BİTİP SONUÇ EKRANI GELDİĞİNDE sistem diplomanızı getirmenize gerek yok derse, sadece bu evraklar yeterlidir. Zaten kayıt sonunda sizden istenen belgeler listelenecektir. Eğer öğrenim belgesi gerekli derse diplomanızı götürmek zorundasınız

Önemli Not: İnternet kaydınız bittikten sonra netten yada bankadan ödeme yapmaz iseniz yaptığınız ön kayıtın bir anlamı olmayacak. Ve son kayıt tarihi gelince ödeme olmadığı için sistem kaydınızı silecektir.

Sayfa sonundaki en altta yer alan resme yada altındaki linke tıklayarak kayt işlemlerine başlayabilirsiniz.
Ama önce aşağıdaki resim olarak eklediğim kayıt ekranının aşamalarını inceleyiniz.

1- İnterten kayıt linkine tıklayınca aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir.
İşaretli olan İkinci Üniversiteye tıklayınız
[attachment=9]ikinci 1.png[/attachment]

2-Okla gösterilen kutucuğu işaretleyip Kayıt İşlemine Başla ya tıklayınız.
Not: Ödemeler ve bölümlerle ilgili bilgi için tıklayınız yazan yerlere basıp bilgi alabilirsiniz. Ama forumun devamında ödemeler ve en alttaki resimde ilgili bölümler bulunmaktadır.

[attachment=8]ikinci 2.png[/attachment]

3-İlgili yerleri doldurup Nüfus bilgilerini getire basınız. Bilgileriniz alınamadı gibi anlık bir hata çıkıp kayboluyor ve bilgileriniz geliyor.

[attachment=7]ikinci 3.png[/attachment]

4-Sizinle ilgili tüm bilgiler ekrana gelmekte. Sizden fotoğraf yüklemeniz istenmektedir. Son 6 ay içinde çekilmiş mümkünse biyometrik yoksa yüzü tam gösteren bir foto yükleyiniz.
[attachment=6]ikinci 4.png[/attachment]

5-Fotoğraf yükleme ekranında fotoğrafı seçip yükleyiniz. Fotoğrafı yükleyince sağa sola aşağı yukarı çekip ayarlama yapınız. İşiniz bitince Kapat butonuna basarak sonraki aşamaya geçiniz.
[attachment=5]ikinci 5.png[/attachment]

6- İlk önce evraklarınızı teslim edeceğiniz adresinize en yakın Büroyu seçiniz. Yine sınava girmek isteğiniz sınav merkezini seçiniz.
Sınav merkezi seçince kayıttan sonra değiştirme şansınız yoktur. 2.dönem değiştirebilirsiniz.
Adres bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi giriniz.
Mezun olduğunuz okul seçiniz. Sonra istediğiniz bölümü ve yabancı dili seçiniz.
Yabancı dili bugüne kadar hangi dili öğrendi iseniz onu seçiniz. İngilizce bilmeseniz de eğer hep İngilizce görmüş iseniz İngilizce seçiniz.
Zaten ileri ki sayfada muafiyet ekranında dilden muaf oluyorsunuz.
[attachment=4]ikinci 6.png[/attachment]

7-Resimdeki kutucuğu işaretleyince bir sonraki ekran gelecek.
[attachment=3]ikinci 7.png[/attachment]

8-Üniversite bölümünüzü seçiniz. Sistem sizin gördüğünüz dersleri çekiyor ve bakıyor. Muaf olabileceğiniz dersler sol tarafta. Tek tek işaretleyince sağ tarafa atacak. Bir sonraki ekranda muaf olduğunuz derler başlığı altında gözükecek. Yani bu dersleri almadan geçtiniz. Sonraki adıma tıklayınız
[attachment=2]ikinci 8.png[/attachment]

9-Özet ekranı gelecek. Kayıt işlemlerini bitire basarak sonraki ekrana geçiniz.
10- Çıktı alacağınız kayıt dökümanlarını indirmek için link gelecek. Tıklayıp indiriniz. Birde ödeme yapmak için Kredi Kartı ile ödeme yap linki gelecek. İster buraya tıklayarak isterseniz diğer yöntemlerle İkinci üniversite kayıt parası diyerek yatırabilirsiniz.

ÖDEME YÖNTEMLERİ
---Kredi Kartı/Banka Kartı ile Ödeme (İnternet başvurunuzu yaptıktan sonra herhangi bir bankanın kredi kartı/banka kartı ile online ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartıyla ödeme yapamazsınız.)
Bu seçeneği en son 5 ekime kadar kullanabilirsiniz.
---İnternet Bankacılığı ile Ödeme
---Mobil Bankacılık ile Ödeme
---ATM’den Ödeme (Kartlı/Kartsız)
[attachment=0]atm ödeme.jpg[/attachment]

11- Aof bürosunu gittiğinde ekranda ödeme yaptığınız gözükecektir. Evrakları verip 5 dk içinde işiniz bitecek ve seçtiğiniz bölümün kitaplarını alacaksınız. Dekontları saklamanız iyi olur. Normalde ekranda ödeme gözüktüğü için dekont sorulmuyor. Ama sorun çıkarsa diye yanınızda olabilir. Ben yanıma almadım. Zaten sıkıntıda çıkmadı

12-İlerleyen günlerde cebinize sms gelecek. Ve büronuza gidip öğrenci kimlik kartınızı alacaksınız.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki linke tıklayarak Kayıt kılavuzunu inceleyebilirsiniz.
KILAVUZU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
[attachment=1]ikinci ünv kayıt kılavuzu.pdf[/attachment]

[attachment=10]İKİNCİ.jpg[/attachment]

https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/

2017 yılı için son kayıt tarihi 6 Ekimdir.
Dosya ekleri
İKİNCİ.jpg
İKİNCİ.jpg (109.26 KiB) 5764 kere görüntülendi
ikinci 1.png
ikinci 1.png (49.02 KiB) 5697 kere görüntülendi
ikinci 2.png
ikinci 2.png (30.91 KiB) 5697 kere görüntülendi
ikinci 3.png
ikinci 3.png (30.5 KiB) 5697 kere görüntülendi
ikinci 4.png
ikinci 4.png (29.21 KiB) 5697 kere görüntülendi
ikinci 5.png
ikinci 5.png (7.78 KiB) 5697 kere görüntülendi
ikinci 6.png
ikinci 6.png (24.28 KiB) 5697 kere görüntülendi
ikinci 7.png
ikinci 7.png (21.09 KiB) 5697 kere görüntülendi
ikinci 8.png
ikinci 8.png (44.9 KiB) 5697 kere görüntülendi
ikinci ünv kayıt kılavuzu.pdf
(1.29 MiB) 384 kere indirildi
atm ödeme.jpg
atm ödeme.jpg (61.13 KiB) 5461 kere görüntülendi

Kullanıcı avatarı
hadronx
Mesaj Panosu Yöneticisi
Edilen  Teşekkür Sayısı: 16 kere
Alınan Teşekkür Sayısı: 26 kere

İkinci Üniversite Okumak

Mesaj gönderen hadronx »

İkinci üniversiteye kayıt yaptıran tüm öğrencilere derslerinde başarılar dileriz.

“AOF” sayfasına dön